Tomiki

W warsztatach furczą kołowrotki… skręcam wciąż nici, zwijam motki… Muza ozdabia sny w znaczenia – receptą żartu lub cierpienia, w tygielku życia dziwnej niszy, w probówce szału, piękna, ciszy… Chcesz to zobaczyć?… Chcesz usłyszeć?


 GESTY AŻUROWE to najnowszy tomik poezji
ANNY MAGDALENY MRÓZ inspirowany twórczością
Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, stylizowany na
lata dwudzieste i trzydzieste ubiegłego stulecia.
Tomik zawiera dwuzwrotkowe utwory napisane
wierszem klasycznym, bogato ilustrowane
oryginalnymi zdjęciami z epoki i wysmakowanymi ilustracjami współczesnych grafików oraz  fotografów. Zbiór, w pełni kolorowy
i wydany na papierze kredowym, stanowi elegancką, niebanalną propozycję
dla osób ceniących sobie piękne wiersze w interesującej  oprawie graficznej.
Wyd. I, 2012., 80 stron.
Tomik dostępny jest u autorki i w księgarni internetowej multiteka.pl


 Kalendarz Szybowcowy 2013

Kalendarz Szybowcowy formatu A3 na rok 2013, każda karta zawiera lotniczy wiersz Anny Magdaleny Mróz i obraz, przedstawiający piękno polskiego szybownictwa w malarstwie Zbigniewa Janika. Do kalendarza załączona jest również karta informacyjna o autorach w języku polskim i angielskim. Kalendarz jest dostępny w Wydawnictwie SCG http://wydawnictwoscg.pl/kalendarz_2013.html  


 Świat Poezji Anny Magdaleny Mróz

Kalendarz formatu A3 na rok 2011, każda karta zawiera wiersz Anny Magdaleny Mróz i jej zdjęcie – prywatne, lotnicze, lub wykonane podczas spotkań autorskich. Autorem fotografii jest Paweł Mróz. Do kalendarza załączona jest również karta z informacjami o autorce i jej twórczości.

 


Trzeci diament

TRZECI DIAMENT to napisany przez poetkę ANNĘ MAGDALENĘ MRÓZ tomik poezji, opiewający piękno polskiego lotnictwa sportowego w połączeniu z unikalnymi zdjęciami oraz wypowiedziami wybitnych polskich szybowników i lotników. Wiersze liryczne oraz wesołe fraszki, wraz z bogatą szatą graficzną, przedstawiają w ciekawy sposób realia lotniczego życia każdego polskiego aeroklubu. Ilustracje są dziełem polskich grafików i fotografów lotniczych, pochodzą również ze zbiorów prywatnych.

Wyd. I, 2009 r., 96 stron.

Tomik jest już dostępny w sklepach i sklepach internetowych: www.dlapilota.pl  www.plar.pl www.multiteka.pl


Niebieskie od powietrza i ciepłe od trawy

Tomik debiutancki zawiera 63 dwuzwrotkowe utwory napisane trzynastozgłoskowcem, z pełnym zachowaniem rytmu i rymu. Każdy z wierszy to malowana słowem, subtelna, dojrzała opowieść o mijającym czasie i urodzie życia. Książka posiada bardzo bogatą, kolorową szatę graficzną. Fotografie i grafiki są dziełem ilustratorów z całego świata.
Wyd. I, 2008r., 96 stron.